Sohbet Kuralları / Kullanıcı / Görevli

Bütün Görevli Arkadaşlar user ve misafirlerimize karşı kendi etnik kimliğine göre insanları yargılamıyacak çaldıkları eserleri saygıyla yayınlamasına izin verecek Dil , Din , ırk gibi insanları ayıracak diyaloglarda kesinlikle bulunmayacaktır.

1)Hic kimse bir birinden izin almadan özel atılmıyacaktır.
2)Tüm misafir ve yetkili arkadaşlar dan mikrofon süresi dolmadan kesinlikle mikrofan alınmıyacaktır.
3)Sitemiz de mikrofon süresinde kuralllara uymayan kişilerden mikrofon kesinlikle uyarılmadan alınacaktır.

Mikrofon alma gerkçeleri ?

a) Argo Küfürlü konuşmalar.
b) Oda fomatının dışında uygunsuz eserleri çalmak
c) Mikrofon süresinde insanların istemedikleri sohbet içeriğinde konuşmak
d) Tüm yetkili arkadaşlar mikrofun süresin ce bulundukları odada sıra verken en kısa şekilde mikrofunu misafilerimize vermek zorundadır
e) Tüm yetkili arkadaşlar mikron hakını kullanmak istedikleri zaman bulundukların da odanın sohbet durumuna ve ya çalınan eserler de ortama uymak zorundadır
f)Tüm misafir ve Yetkili arkadaşlar uygunsuz şekilde kamera açamaz.Uygunsuz davranışlar da uzaklastırma cezası verilecektir

Uygunsuz davranıslar nelerdir?
a) Kamera karşısında erotik görüntü sergilemek yasaktır.
b) Kamera karşısında alkol ve ya uyusturucu bagımlı olan sigara ve ya kimyasal ilaclar kulanılması yasaktır.
c) Kamera karşısında slipt kamera da ilgisi olmayan insaları sergilemek yasaktır.

4)Tüm yetkili arkadaslarımız icin Toplantı odası kurallarımız

a)Sitemiz de site yetkilileri haricinde hic bir user meeting odasına cıkarılmıyacak
b) Tüm görevlilerin katıltıgı toplantımızda kesinlikle filaslı anımosyonlar ve ikonlar atılmıyacak ve mikrofondaki arkadaslarımız dikkatli bir sekilde dinlenecek
c) Sitemizin genel toplantı günü hafta ici carsamba turkiye saati ile aksam 20*30 dır
d) Toplantıya mazareti sebebiyle katılamayan görevliler site yönetimine mazuruyetinden dolayı bilgi verecektir mazuriyetini bildirmeyen görevliler site yönetimin aldığı kararlar cezalandırılacaktır

5) Bütün Görevli Arkadaşlar Bir Birlerini Site İçerisinde Banlamayacak, Gaklamayacak, Engellemeyecek ve Siteden Atmayacaktır. (Gerektiğinde Yönetim Hariç) 15 – Hiçbir Görevli Arkadaş Başka Bir Görevli Arkadaşın Atmış Olduğu Banı, Gakı ve Engeli Kesinlikle Açamaz , komut kullanana neden niçin gibi soru sorulmayacak. (Yönetim Hariç) Hiç kimsenin kullandığı komut kesinlike gaglanmış veya banlanmış kişiye söyleyemeyecek , söyleyen görevli hakkında ceza uygulanacaktır.Görevi ne olursa olsun görev nufuzunu kullanarak komut kullanan görevliden gag oda engeli veya banın açılması için rica veya emir vaki talepde bulunalayacak.

6) Tüm yetkili arkaşlar ban ve gag komutlarını hangi sartlarda kullanacak

a) Küfür ve argo konusmalarda
b) Reklam veya siteyi karalıyacak konusmalarda
c) İnsanların inaclarını orf ve adetlerinde kücümseme ve alaylı konusmalar da
d) Dil ve mezep ayrımların da
e) Yetkililer kesinlikle birbirine ban gag ve oda engeli gibi komut kullanamaz
f) Site kurallarına uymayan yekili arkadaslara komut kulanılması serbestir.

7) Oda SorumLusu Varken Başka GörevLı MudehaLe Edemez

a) Her Görevli Öncelikle Yetkili Olduğu Odadan Sorumludur. Bir Görevli Sorumlu Olmadığı Oda da Öncelikle Düzenin Sağlanmasını Odanın Asıl sorumlusuna Bırakmak Zorundadır. Eğerki Oda Sorumluları Oda da Yoklarsa Ozaman Başka Bir Görevli Arkadaş Gerekli Müdahaleyi Yapmak Zorundadır.
b) Oda sorumlusu yekisini aksi taktirde kullandıgı zaman site yönetimine sikayet edilecek

8) Görevli Arkadaşlara Verilen görevler Site Yönetimi Tarafından Saygı Duyulcak, Ancak Görevler Site İçerisinde Siteyi Zarara Uğratacak Hal ve Hareketlerden Uzak Durmayan görevlilerden görevleri alınacaktır.

a)Bütün Görevli Arkadaşların Kendi Aralarında Uyumlu Bir Şekilde Çalışmaları Kesinlikle Zorunludur. İki Görevli Kendi Aralarındaki Özel Sorunlarını Siteye Yansıtmamak Zorundadır.
b)Çok Özel Durumlarda Üst Düzey Site Yöneticileri İle Görüşüp Konunun Aydınlığa Kavuşturulması Zorunludur.
c)Kesinlikle hic bir yetkili diğer yetkili arkadaslar hakında konusması yasaktır.
d)Hiçbir Görevli Arkadaş Site İçerisinde Bir Başka Görevli Arkadaş,Üye Arkadaş veya Misafir Arkadaş İle Normal Odalarda Tartışmaya, Polemiğe Girmeyecek.Kendi sorunlarını özellerinde halledecekler.
e)Her Görevlinin Öncelikle Hedefi Sitemizi Ziyaret Eden User ve Misafir Arkadaşların Site İçerisinde özellerine girmeksizin Kalıcı Olmalarını Sağlamaya çalışacaklardır.
f)Her Görevli Arkadaş Yetki Olarak Kendisinden Yüksek Yetkiye Sahip Görevli Arkadaşların Söylemiş Olduklarını Dikkate Alacaklar Ancak Görevi Diğer Görevliden Yüksek Olan Görevlide Yetki Olarak Altında Olan Görevli Arkadaşları Asla Aşşağılamıyacak, Hor Görmeyecek ve Emri Vaki Yapmıyacakıtır.
h)Hiç Bir Görevli Arkadaş Her Hangi Bir Misafir ve User Arkadaşı Kendi Arkadaşı, Yakını veya Sevgiliside Olsa Başka Odadan Başka Bir Odaya Çekmeyecektir.
ı)Tüm görevlier oda gözetlemerini açık tutacak (Oda gözetlemesi olanlar ) odaları takib edecek odada iki user olupda yazışma yapmadıklarını gördüğü zaman çatıdan takib edeceklerdir.
i)Sitemiz İçerisinde Skype ve Facebook Adresleri Vermek Kesinlikle Yasak olduğu gibi görevliler özelleri ile userlere aracılık yaparak Skype ve facebook adreslerini vermek yasaktır.
j)Bir Görevli Arkadaşlar mazaretsiz 7 Gün Arka Arkaya Siteye Girmediği Taktirde Görevi Silinecektir.
k)Hiçbir Görevli Arkadaş Başka Bir Sesli Chat Sitesine Gidip Reklam Atmayacak. Başka Sesli Chat Sitelerine Gidip Reklam Atan Görevli Arkadaşların İP Numaraları Üst Düzey Yöneticilere Ulaştığı Taktirde Başka Site Sahipleri Tarafından, Görevlilerin Site İçerisindeki Görevleri Alınacaktır.
m)Bütün Görevli Arkadaşlar Sadece Kendi Aralarında Guruplaşıp Sohbet Etmeyecekler user veya misafir olan odalara birer görevli olarak bulunarak sohbete katılacaklardır ( Oda sorumlusu görevliler hariç )
n)İkinci nik gelen görevlilerin nikleri deşifre edilmiyecektir.
p)Kesinlikle user ve görevlilerin Ip adreslerin hiç kimseye verilmiyecektir.